Znajdujesz się na: Strona główna
Integracje
Integracja systemów IT

Integracja systemów IT

Integracja systemów IT

Wiele przedsiębiorstw rozpoczynało swą działalność nie będąc w stanie przewidzieć jej przyszłego kształtu. Sposób ich funkcjonowania, system zarządzania były trudne lub wręcz niemożliwe do zaplanowania.

Z postępem czasu zmieniał się kształt rynku, skala działalności, wymagania klientów a co za tym idzie potrzeby informacyjne przedsiębiorstwa. Do zaspokajania rzeczonych potrzeb wykorzystywane były systemy komputerowe. Z czasem okazywało się niejednokrotnie, że w obrębie jednej organizacji działa kilka aplikacji komputerowych wspomagających różne obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 

Żywotnym problemem staje się wymiana informacji pomiędzy aplikacjami oraz duplikowanie się jej w różnych bazach danych, funkcjonujących w obrębie przedsiębiorstwa jak i jego kooperantów. Często ta sama informacja jest wprowadzana niezależnie do kilku aplikacji, co wiąże się z niepotrzebnym wydatkowaniem czasu a co za tym idzie i nakładów finansowych. Z punktu widzenia potrzeb analitycznych, również poważny problem stanowi analiza powiązanych ze sobą informacji, które są ulokowane w różnych bazach danych, obsługiwanych przez różne aplikacje. Na wyżej wymienione problemy przewidziane są dwa możliwe rozwiązania: wymiana dotychczas używanych systemów komputerowych na jeden zintegrowany system informacyjny lub zespolenie poprzez integrację wszystkich aplikacji funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa w jedną spójną całość.
Zakup gotowego zintegrowanego pakietu oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem nie jest kwestią prostą. Wiąże się on z wysokimi kosztami wynikającymi z nabycia licencji oraz samym wdrożeniem, które trwa stosunkowo długo. Inny problem to dostosowanie „uniwersalnego” oprogramowania do specyfiki funkcjonowania organizacji. Jak pokazuje praktyka, często przedsiębiorstwo zmuszone zostaje do zmiany swego sposobu działania aby wdrożenie można było zakończyć powodzeniem.
Alternatywę dla oprogramowania pakietowego stanowi integracja dotychczas niezależnie działających w przedsiębiorstwie systemów. Efektem wynikowym procesu integracji jest system komputerowy wspomagający przepływ informacji w organizacji, ściśle dopasowany do jej dotychczasowego sposobu działania i spełniający jej specyficzne potrzeby informacyjne.

 

Rzadko można spotkać dwa identyczne w swej strukturze, sposobie działania, zapotrzebowaniu informacyjnym przedsiębiorstwa. Podobnie jest z jednakowymi integracjami, opartymi nawet o identyczną bazę aplikacji i technologie informatyczne.

 

Do tematu integracji systemów nie można podejść szablonowo, w związku z tym EPRO przed wdrożeniem integracji dokonuje analizy specyfiki przedsiębiorstwa, opracowuje koncepcję integracji oraz skrupulatnie planuje jej realizację.
Skorzystanie z naszych usług w zakresie integracji to gwarancja realizacji skutecznego i stabilnego systemu współdzielenia informacji.

 

Zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży EPRO w celu omówienia szczegółów oferty.

zamknij

REGULACJE DOTYCZĄCE PLIKÓW COOKIES
Witryna, którą właśnie odwiedzasz używa Cookies. Są one wykorzystywane m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy oraz statystycznych. Korzystanie z witryny, jeśli ustawienia przeglądarki nie zostały zmienione, będą one zapisane w urządzeniu, z którego przeglądasz witrynę. Szczegóły znajdują się w dziale Polityka Prywatności.