Znajdujesz się na: Strona główna
Konsulting
Badanie rynku

Badanie rynku

Badanie rynku

Podejmowane działania biznesowe często wymagają uprzedniego zbadania rynku.

Wdrożenie nowego systemu informatycznego w przedsiębiorstwie, uruchomienie sklepu internetowego bądź jego modyfikacja wymaga ukierunkowania szczegółowych działań, określenia ich w strategii przedsiębiorstwa, dopasowania do przyjętego modelu biznesowego czy zestawienia z uwarunkowaniami rynku. Szczegółowe rozwiązania powinny mieć przełożenie na realne potrzeby klientów, a także partnerów biznesowych przedsiębiorstwa.

 

Ważne jest, aby przed poniesieniem jakichkolwiek kosztów związanych z przedsięwzięciem, zebrać jak najwięcej informacji o rynku, na którym działamy, bądź na który wkraczamy oraz dokładnie przeanalizować różne jego aspekty, by w fazie projektowej zminimalizować ryzyko podjęcia nietrafionych decyzji.

 

 

Gdzie jest rynek?

Mówiąc rynek nie mamy na myśli tylko otoczenia zewnętrznego przedsiębiorstwa. Badanie rynku to w głównej mierze spojrzenie na otoczenie wewnętrzne i analizowanie pod różnym kątem klientów, konkurentów, partnerów czy też dostawców przedsiębiorstwa, w zestawieniu z otoczeniem zewnętrznym. Jak zareagują klienci na wprowadzenie nowego produktu? Kim są konkurenci przedsiębiorstwa? Do jakiego profilu klienta skierowana jest nasza oferta? Poszukujemy odpowiedzi na te oraz inne pytania, przeprowadzając odpowiednio skalibrowane badania rynku.

 

Nasi specjaliści, łącząc wieloletnie doświadczenie poparte praktyczną wiedzą z aktualnie panującymi trendami, dokonują na Państwa życzenie analizy rynku internetowego.

 

Wyniki każdego badania przedstawiane są w raportach i dostarczane do Zleceniodawcy. Chronimy dobre imię oraz prywatność naszych Klientów i nie udostępniamy tych informacji osobom nieuprawnionym.

 

Zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży EPRO w celu doboru najkorzystniejszej dla Państwa oferty.

zamknij

REGULACJE DOTYCZĄCE PLIKÓW COOKIES
Witryna, którą właśnie odwiedzasz używa Cookies. Są one wykorzystywane m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy oraz statystycznych. Korzystanie z witryny, jeśli ustawienia przeglądarki nie zostały zmienione, będą one zapisane w urządzeniu, z którego przeglądasz witrynę. Szczegóły znajdują się w dziale Polityka Prywatności.