Znajdujesz się na: Strona główna
O nas
Znak firmowy

Znak firmowy

Logotyp, jako jeden z najważniejszych elementów tożsamości wizualnej firmy, jest umieszczany na wszystkich elementach identyfikujących przedsiębiorstwo, tj. wizytówkach, papierze firmowym, produktach (towarach), a także materiałach promocyjnych.

Proces budowy logotypu obejmuje opracowanie wersji podstawowej i użytkowej znaku, jego typografii, dobór kolorystyki oraz elementów graficznych. Często pojęcie logotyp utożsamiane jest ze słowem logo, co jest myśleniem błędnym. Wynika to być może z faktu, iż czasami zarówno logo, jak i logotyp (jak w przypadku EPRO) są tym samym znakiem. Logo to jednak termin szerszy, obejmujący nie tylko logotyp, ale również sygnet (znak graficzny) oraz tagline (slogan, hasło reklamowe).

 

Logo EPRO kiedyś i teraz

 

Historia powstania logo EPRO ma swój początek w 2004 roku, kiedy to pojawił się pomysł założenia firmy usługowej, projektującej i wdrażającej oprogramowanie biznesowe. Zaprojektowane wówczas logo nawiązywało do charakteru oraz branży powstającego przedsiębiorstwa, o kolorystyce i kształcie kojarzącymi się z przyszłością i sektorem IT (rys. 1). Z biegiem czasu i rozwojem EPRO, logo zostało poddane zmianom, zarówno pod względem użytych kolorów, jak i elementów graficznych (rys. 2). Wykorzystano w nim bardziej techniczne czcionki, natomiast poszczególne kolory: pomarańcz, biel i czerń, oznaczają kolejno kompetencję i dynamizm, indywidualizm i przejrzystość oraz profesjonalizm i zdecydowanie. Kolor pomarańczowy został również wybrany w celu podkreślenia i wyeksponowania poszczególnych elementów graficznych znaku firmowego.

 

Pierwsze logo EPRO

Rys. 1. Pierwsze logo EPRO

Obecne logo EPRO

Rys. 2. Obecne logo EPRO

 

Obecne logo EPRO występuje także w wersji na czarnym tle:

 

Obecne logo EPRO czarne tło

Rys. 3. Logo EPRO na czarnym tle

 

Wskazania użycia firmowego loga EPRO zebrane zostały w księdze znaku, którą udostępniamy Państwu (do pobrania poniżej) i zapraszamy do zapoznania się z nią. Zasady w niej zawarte powinny być bezwzględnie przestrzegane. W księdze znaku EPRO zostały także przedstawione przykłady niedopuszczalnych modyfikacji znaku i zastosowań tła.

Do pobrania: Księga znaku EPRO

Księga znaku

*.pdf
zamknij

REGULACJE DOTYCZĄCE PLIKÓW COOKIES
Witryna, którą właśnie odwiedzasz używa Cookies. Są one wykorzystywane m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy oraz statystycznych. Korzystanie z witryny, jeśli ustawienia przeglądarki nie zostały zmienione, będą one zapisane w urządzeniu, z którego przeglądasz witrynę. Szczegóły znajdują się w dziale Polityka Prywatności.